Офіційно працевлаштований та отримуєш легальну заробітну плату?

Тоді ти – один з тих, хто наповнює міську казну.

Щомісячно віддаючи на податок з доходів фізичних осіб 18% своєї зарплати, ти просто зобов’язаний бути зацікавленим в ефективному використанні бюджетних коштів та розуміти, як все працює.

По-перше, міський бюджет — це кошти платників податків. Наш спільний гаманець, а не кошти мера, чиновників чи депутатів.

По-друге, з 2014 року в результаті бюджетної децентралізації коштів на місцях залишається у рази більше.

Наприклад, міський бюджету м. Суми зріс з 1 до 3,5 млрд.грн.

Та більш показовою є зміна у розмірі так званого бюджету розвитку міста, який збільшився у 10 разів (з 60 до 600 млн.грн.). Це – та частина міського гаманця, що лишається після забезпечення обов’язкових та соціально спрямованих витрат. Саме з нього здійснюється модернізація міської інфраструктури: дороги, тротуари, транспорт, освітлення, нове будівництво, реконструкція.

Крім бюджетної децентралізації за останні роки відбулося ще кілька новацій у сфері бюджетних фінансів.

Запроваджено обов’язкову публікацію всіх транзакцій з казначейських рахунків на відритому порталі використання публічних коштів Є-data. Це дозволяє кожному бажаючому відслідковувати рух бюджетних коштів в розрізі їх розпорядників.

Введено в дію електронну систему публічних закупівель ProZorro. Завдяки ній розпорядники коштів отримали змогу економити бюджетні кошті шляхом здійснення закупівель на конкурентній основі.

Обов’язок кожного органу влади – публікація бюджету на офіційному сайті. У сучасний спосіб це робиться із застосуванням спеціальних сервісів візуалізації бюджетів, таких як Open Budget.

Також в нашому місті прийнято Бюджетний регламент, що регулює процедури складання та виконання бюджету.

Важливим механізмом залучення громади до формування бюджету є так званий партиципаторний бюджет або бюджет участі. Він діє в нашому місті вже три роки. Сума, якою розпоряджаються містяни, зросла з 5 до 10 млн.грн.

Сплатив податки та наповнив бюджет?

Не будь байдужим до його використання!

Лишити коментар