Маршруточні пригоди

Декілька днів тому Сумська платформа реформ запрошувала небайдужих громадян відвідати засідання виконавчого комітету Сумської міської ради, на якому вчергове розглядатимуться питання підвищення вартості проїзду у маршрутках до 7 грн. 

Одночасно в порядку денному був наявний розроблений Платформою проект рішення, що вимагає врахування у розрахунках фактичних витрат виключно за надані послуги, налагодження контролю за дотриманням маршрутками графіків руху (з 06:00 до 22:00) та випуском всіх передбачених машин у рейси (близько 6000 рейсів за день).
Як зазначалось раніше, підстав для такого підвищення немає, оскільки

  • у поданих розрахунках враховані “рейси-привиди”, які фактично не здійснюються;
  • вартість пального вже повернулася до рівня, врахованого в поточних тарифах. https://goo.gl/Yqq5hf

Зранку 12 березня СПР провели вуличну акцію “Сплачуй лише за надані послуги”. Розповідали містянам про недотримання перевізниками умов договорів щодо випуску в рейси нормативної кількості маршруток та запрошували приходити на виконком. 
Потім представляли на засіданні виконавчого комітету розроблений Платформою проект рішення про налагодження контролю та удосконаленню процедури затвердження тарифів на перевезення.
Двояке відчуття: з одного боку – зрада через те, що достатньої кількості голосів наш проект не набрав; з іншого – перемога, бо наші аргументи стали однією з комплексу причин непідтримання членами виконкому безпідставного підвищення вартості проїзду у маршрутках.

Примітка: маршрутки-привиди – це ті транспорті засоби, що на папері наче возять містян, а по факту відсутні в рейсах (взагалі протягом дня чи у вечірні години), проте вартість їх обслуговування закладується в тариф.

Лишити коментар