ПЕРШИЙ КНИЖКОВИЙ ФОРУМ У СУМАХ

Вісім видавництв, письменники, науковці та сумчани зібралися разом. На столах і стендах виключно книги сумських авторів. Тут примірники з бібліотек, і нещодавно надруковані рукописи.

Тетяна Литвяк, письменниця, розповіла:

«Хороша нагода представити свою роботу нашим видавцям і є що подивитися, і є що вибрати й тим, хто пише, працює літературно, можна вже замовити або домовитися про майбутню співпрацю».

Наталія Шинкаренко, представниця видавництва, розповіла:

«Суми місто, що читає, місто дуже інтелектуальне і літературний процес тут є активним. Хочеться, щоб видавалося більше наших авторів і більше сумчан знали про наш творчій потенціал і цінували, читали і розвивалися».

Серед авторів присутніх на форумі й дитяча письменниця – Анна Коршунова та художниця-ілюстраторка Світлана Качуровська.

Анна Коршунова, письменниця, розповіла:

«Українці – що читає нація, українці читають, дуже багато читає молодь і варто було справді показати сумчанам і не тільки сумчанам скільки видається книжок про місто Суми. Справді дуже багато. Дуже багато талановитих сумських авторів. Ось просто прийти й подивитися про що пишуть. Взагалі, сумська тема, мені здається, вона невичерпна».

Світлана Качуровська, художниця, ілюстратор, розповіла:

«Ми будемо дуже щасливі, якщо наші книжки про Суми й не тільки про Суми, вони зроблять дітей щасливішими й вони будуть більше будуть любити своє місто, свою країну і більше будуть розвиватися».

На форумі організували автограф сесію. Серед усіх і діти, які написали легенду про героя, яка ввійшла в одну з книг Анни Коршунової.

Аліна Васильченко, учасниця літературного гуртка, розповіла:

«Ми провели екскурсію на місцях нашого героя: біля його роботи та де він вчився. Нам розказали про нього багато, ми зустрілися з батьками Олександра Аніщенка, вони розповіли нам про його дитинство, про його хобі та інше. Потім всі діти мого класу сіли писати цю легенду».

Окрім, роздавання автографів круглий стіл та дискусії.

Олександр Вертіль, письменник, розповів:

«Електронна книга втрачає позиції, сповзає і знову повертає собі паперовий варіант і це правда. І Слава Богу, що так є. Вже говорили сьогодні, що жодна електроніка, жоден робот, жоден механізм не замінить ніколи шурхотіння сторінки, палітурки, обкладинки й т.д.»

Ірина Панасенко, представниця видавничого дому, розповіла:

«Багато, хто говорить, що у нас все перейде в електронний формат і книжки зникнуть, сьогоднішнє дійство переконує, навіть, на цьому рівні міста Суми так, воно переконує, що книга не зникне з нашого життя, більше того поки люди читатимуть, поки й існуватиме людське суспільство».

Наступний книжковий форум планують провести за рік.