«На екваторі: як працювали депутати Сумської міської ради протягом 3-го року повноважень»

В Сумах презентували оцінку діяльності депутатів Сумської міської ради                    за підсумками 3-го року їхніх повноважень (посилання на описовий звіт та на презентацію).

Моніторинг було здійснено громадською організацією «Місто розумних» в партнерстві з ВГО «Комітет виборців України» в межах всеукраїнської громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад»

Оцінка третього року повноважень депутатів Сумської міської ради знову проведена з урахуванням «незвичності» умов функціонування міськради під час воєнного стану, з поправкою на пріоритети діяльності депутатів та долучення до сил оборони країни, але водночас із максимальним дотриманням загальної методології атестації.

Із 42 місцевих депутатів у звітному періоді 5 (Олександр Кисіль, Володимир Чепік, Олег Рєзнік, Вадим Акпєров, Костянтин Тихенко) перебували у лавах Збройних Сил України – то ж їхня діяльність не аналізувалися в даному дослідженні.

Таким чином оцінюванню підлягали 37 сумських обранців.

Також відбулася заміна у складі депутатського корпусу: замість Дар’ї Резнік, яка склала повноваження в лютому 2023 року, депутатський мандат в березні отримав Валерій Заїка – аналізу в даному випадку підлягав відповідний період його діяльності.

Лідерами згідно методологїі оцінювання є: 4 «відмінники» Ірина Губська, Максим Зеленський, Ігор Кальченко, Оксана Кубрак (5 балів)

Оцінку 4 бали отримали 14 депутатів.

3 бали – 10 депутатів.

2 бали – 6 обранців.

Аутсайдери за методологією з оцінкою в 1 бал –Юрій Перепека, Олександр Соколов, Ірина Купрейчик.

Середня оцінка по міській раді за методологією – 3.3, за опитуванням експертів – 2.5. Порівняно з минулим роком (оцінки 2.5 та 2.3 відповідно) середній бал об’єктивного оцінювання помітно підвищився, на що в першу чергу вплинуло врахування депутатами рекомендацій щодо публікування персональних річних звітів.

Цьогоріч 29 депутатів оприлюднили свої повноцінні звіти на сайті міської ради, в той час коли минулого таких було лише 9, що є позитивною тенденцією.

Порівняно з минулим роком також частково вирішено проблему загальної  прозорості діяльності міськради: станом на момент підготовки звіту на сайті Сумської міської ради відновлено оприлюднення матеріалів постійних комісій та порядків денних сесій.

Згідно з експертною оцінкою, найефективнішими депутатами стали Ірина Дяденко (якій за об’єктивним оцінюванням до відмінників не вистачило 0,1 бали), Ірина Губська, Оксана Кубрак, Андрій Баранов.

Серед проблемних питань, які висвітило дане дослідження є:

•        необхідність пошуку нових актуальних інструментів двосторонньої дієвої комунікації «виборець-депутат»,

•        подальше відновлення прозорості висвітлення діяльності ради: в поточному році знову не оприлюднюються протоколи сесій, не здійснюється відеозапис (трансляція) сесій та комісій, не завжди анонсуються засідання,

•        досі не всі депутати звітують перед виборцями, в деяких випадках є необхідність розширення депутатських звітів та зосередження на висвітленні нормотворчої програмної діяльності.

Контакти: Максим Корнієнко, 0952009913, info@smart.sumy.ua

За оновленнями кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» можна слідкувати: