Loading Події
  • Ця подія вже відбулася

Всі Події

Панельна дискусія з нагоди 100-річчя української революції

30 Березня 2019, 10:0015:00 | Безкоштовно
Панельна дискусія з нагоди 100-річчя української революції

Громадська організація “Фонд регіональних досліджень” отримала підтримку Сумської обласної державної адміністрації в реалізації проекту, присвяченому століттю української революції 1917-1921 років. Тема проекту: “П’ять контекстів української революції”.

Панельна дискусія «Українська революція 1917-1921 років та проблеми стратегічного розвитку місцевих громад Сумської області» є першим проектним заходом, до участі у якому запрошуються усі, хто цікавиться такою тематикою.

Актуальність проекту

Українська революція 1917-1921 років була сповнена подій, що є цінними для сучасного процесу державотворення. Вищий сенс відновлення історичної пам’яті полягає у тому, аби використати її задля проектування майбутнього. Дослідники української революції на Сумщині підготували низку праць, у яких знайшли свій опис події сторічної давнини. Наразі постає питання осмислення ідейного контексту цих подій та їх екстраполяція на сучасні задачі, які стоять перед українським суспільством на обласному рівні та на рівні громад. Зокрема, істориками доведено, що невдачі у розбудові сталої української держави впродовж революції 1917-1921 років були зумовлені принциповим не вирішенням земельного питання. Цінність для сучасника представляють ті події та обставини, які були пов’язані зі спробами його вирішити. Аналіз таких обставин дає можливість утворити «точки транзитивності» – певні концепти, які нададуть змогу віднайти оптимальні шляхи вирішення земельного питання в Україні сьогоднішнього дня.

Такі концепти можливо сформулювати індуктивно. А саме – шляхом аналізу подій української революції на відповідній території, утворення дискурсу за участю істориків, представників влади та активістів у зв’язку з сучасними проблемами формування спроможної громади на цій самій території. Визначені спільними зусиллями концепти стануть у нагоді при стратегічному плануванні майбутнього громади. Важливо до процесу залучити небайдужих, інтелектуально та організаційно спроможних осіб та груп. У разі, якщо така робота матиме ефект синергії, то місцева влада отримає ефективного союзника у вигляді спільноти, яка буде інтегрована єдиною задачею побудови спільного майбутнього на основі відновлення історичної пам’яті, місцевої громади. Також буде вирішена важлива проблема повернення підтримки влади з боку місцевих жителів.

Що саме та яким чином передбачається зробити під час реалізації проекту.
Пропонується утворити у містах Суми, Білопілля, Путивль, Шостка та Лебедин групи людей, які би допомагали владі у процесі розробки та впровадження проектів формування спроможної місцевої громади на основі досвіду подій Української революції 1917-1921 років, які відбулися саме у цих містах. Місія таких груп – відновити історичну пам’ять шляхом екстраполяції минулого на сучасне з метою спільного створення майбутнього.

У Сумах, Білопіллі, Путивлі, Шостці та Лебедині будуть проведені науково-методичні семінари за спільною темою: «Досвід української революції 1917-1921 років у процесі стратегічного планування розвитку місцевих громад». У вказаних місцях були відповідні революційні події. Їх сукупність у логічному причинно-наслідковому зв’язку з ідейною складовою формують відповідний місцевий контекст. Визначення цього контексту буде відправною точкою для екстраполяції минулого на проблеми сучасності задля побудови сталого майбутнього. Підготовка до семінару включатиме визначення кола зацікавлених осіб, налагодження комунікації, формування змісту доповідей. До роботи будуть залучені краєзнавці, історики, науковці, громадські активісти, представники державної влади та місцевого самоврядування.
Результатом підготовки та проведення семінару буде утворення спільноти, яка буде колективним носієм інформації про події української революції на цій території, а також ідей щодо використання такої інформації у процесі побудови спроможної місцевої громади. Вказані спільноти буде залучено до співпраці з владою у цьому напрямку.

Аналітичний матеріал, який буде виготовлений за результатами проведення семінарів, буде представлений у п’яти випусках науково-популярної передачі «Точка росту». Кожна передача буде інформувати про відповідний контекст, що пов’язаний з одним з п’яти визначених проектними планами міст Сумської області. Також планується організувати обговорення ходу проекту в форматі роботи Центру державотворчих студій ГО «Фонду регіональних досліджень» та у соціальних мережах.

Опис проблеми, на вирішення якої спрямований проект

Низький рівень довіри до влади з боку населення та недостатня інклюзія місцевих активних громадян у спільну діяльність по створенню майбутнього громад суттєво гальмують реформаторські процеси на Україні. Потрібно віднайти такий смисловий контент, який би повернув довіру населення до влади та залучив місцевих активних громадян до побудови спільного майбутнього. Події Української революції 1917-1921 років, які відбувалися на Сумщині, описані у працях наших істориків. Однак вони не проаналізовані у належний спосіб з огляду на проблеми сучасних місцевих громад.

Минуле роз’єднує, а сьогодення складне, неоднозначне та багатовекторне. Об’єднати місцеві спільноти можливо у формі їх залучення до проектування та побудови майбутнього. Тому означені нами проблеми низького рівня довіри людей до влади та їх недостатньої інклюзії у реформаційні процеси є шанс вирішити за допомогою спільного визначення «місцевого контексту» української революції 1917-1921 років та його екстраполяції на стратегічний проект місцевої громади.

Означені нами проблеми низького рівня довіри та відсутності належної інклюзії пов’язані з тією обставиною, що на місцях у роботі по формуванню та розвитку об’єднаних територіальних громад у процесі децентралізації державна влада та органи місцевого самоврядування не мають поплічника в особі істориків, краєзнавців та активних громадян, які були би об’єднані спільним історичним минулим та які були би вмотивовані відновити історичну пам’ять заради майбутнього. Є підстави стверджувати, що поява таких спільнот як союзників влади на місцях у справі стратегічного планування спільної життєдіяльності, дадуть новий імпульс реформі децентралізації та наповнять її новим якісним змістом.

Деталі

Дата:
30 Березня 2019
Час:
10:00 – 15:00
Ціна:
Безкоштовно
Категорія:
Сайт:
fb.com/events/2417669081794486

Місце проведення

Конгрес-центр СумДУ
вулиця Покровська, 9/1
Суми,
+ Google Map
Телефон:
099 976 3760
Сайт:
https://congress-center.business.site/